Jak leczyć zaburzenia snu u 28-latki?

W połowie lutego lekarz psychiatra przepisał mi lek Trittico 75 mg na problemy ze snem. Miałam zacząć od dawki 1/3 tabletki przez dwa dni, a następnie zwiększać o 1/3 tabletki, poczekać kilka dni i zależnie od efektów albo zwiększać w ten sposób do 150 mg, albo zatrzymać się na dawce, która będzie mi odpowiadać. Po przejściu na te 50 mg byłam zachwycona. Nie miałam problemów z zaśnięciem, a jak się budziłam to dosłownie na kilka minut - trwało to nieco ponad tydzień, a od kilku dni problemy wróciły. Rozważam zwiększenie dawki do całej tabletki, ale boję się, że sytuacja się powtórzy, a Trittico nie jest dla mnie - przez kilka dni po zwiększeniu będzie działać, a potem powrót problemów. A kolejną wizytę u lekarza mam dopiero w maju. Z problemami ze snem zmagam się odkąd pamiętam, większość "naturalnych" sposobów i środków bez recepty przerobiłam, psychiatra był moją ostatnią deską ratunku. Dodam też, że na pscyhoterapie również jestem zapisana. Z góry dziękuje za pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym znowu stopniowe zwiększanie dawki. Oczywiście gdy potrzebna dawka przekroczy 150 mg zalecałbym ponowna konsultację z psychiatrą. Pozdrawiam.