Jak mam nie przejmować się tym, że nie mam chłopaka?

Witam! Jestem typową nastolatką i ciągle zadręczam się tym, że nie mam chłopaka. Mam przyjaciółki, które przebierają w facetach i zawsze dobrze im się powodzi. Ja nigdy nie zaznałam tego szczęścia, aby wziął mnie ktoś na kawę czy do kina. Kiedy widzę, jak one się cieszą, wpadam w dołek... Zastanawiam się, czy jestem taka brzydka, czy też taka głupia. Pomóżcie mi pogodzić się z tym.

Witaj!

Fakt, że nie masz chłopaka, wcale nie czyni Cię gorszą od koleżanek. Może masz większe wymagania albo koledzy cenią Ciebie za przyjaźń, widzą w Tobie kumpla i nie chcą tego zmieniać. Trochę zbyt skrótowo opisałaś problem, dlatego jest mi trudno dać jednoznaczną odpowiedź.

Myślę, że na każdego przyjdzie czas. Jesteś jeszcze bardzo młoda. Większość chłopców w Twoim wieku jest jeszcze bardzo niedojrzała, przeżywają burzę hormonalną i nie zawsze zwracają uwagę na to, co cenne i wartościowe. Sugerowałabym, abyś nie koncentrowała się zanadto na posiadaniu lub nie chłopaka. Zapewniam Cię, że za 2-3 lata zupełnie inaczej spojrzysz na całą sprawę.

Pozdrawiam.