Jak mam radzić sobie w tej trudnej sytuacji?

Dzień dobry. Proszę bardzo Pana/Panią Psycholog o pomoc w rozmowie z tatą. Muszę porozmawiać z moim tatą, a nie wiem jak, co mam mówić. Stało się u mnie coś strasznego. Nie mieszkamy z tatą. Kiedyś nas zostawił dla nowej kobiety. Dawniej zdawało się być wszystko dobrze u nas. Spotykałam się z tatą. Pamiętam, że kiedyś też były jakieś problemy do mnie. Gdy wróciłam ze studiów. Uczyłam się jeszcze później. Ale pamiętam, że też było kilka problemów. Byłam napadana przez kogoś. Śledzili mnie też jacyś ludzie. Jestem już w domu. Miałam przeprowadzać się z mamą. Ktoś mi groził. Od pewnego czasu sytuacja pogorszyła się. Nie ustępowali mi dzień w dzień grozili mi. Tak jest już dłuższy czas. Ktoś kazał jakimś ludziom wyrządzać mi krzywdy. Moje zdrowie zostaje bardzo naruszane. Nie będę już po kolei wymieniać co zrobili mi złego! Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. Dopuszczają się czegoś okrutnego na mnie! Krytyczne. Proszę o pomoc Psychologa. Jak mam porozmawiać z tatą? Dużo działo się już wcześniej. Proszę o ułożenie rozmowy do taty. Dziękuję.

Dziękuję że wybrała Pani abc zdrowie. Proponowała bym swoje korki skierować na Policję i dzielnicowemu dokładnie opowiedzieć co się zdarzyło wcześniej i obecnie. Jeżeli ma Pani kontakt z Ojcem w miarę dobry, więc proszę również ojcu dokładnie i szczerze opowiedzieć o zdarzeniach które Pani spotkały. Zastraszania i inne formy agresji nie należy rozwiązywać na własną rękę. tylko koniecznie skierować się do odpowiednich służb. A z Ojcem trzeba rozmawiać szczerze. Szczerze opowiedzieć mu o wszystkich incydentach przeszłych i teraźniejszych. Proszę też nie bać się ojca mimo że odszedł od mamy to do końca życia jest Pani ojcem. On jest odpowiedzialny za Pani życie i zdrowie a także Pani stan psychiczny. gdyby to ode mnie zależało to najpierw skierowała bym swoje korki na Policję a dopiero rozmawiała z ojcem proponuję również kontakt z psychoterapeutą żeby pomógł Pani wyjść z tych sytuacji psychicznie. dobrze było by również żeby przy pomocy psychoterapeuty podniosła Pani swoją samoocenę, wykorzystując do tego swoje wykształcenie. Życzę powodzenia i pozdrawiam bardzo serdecznie Alicja Jankowska.