Jak mam schudnąć? Mam 13 lat. Co robić?

Witam. Mam 13 lat i chciałbym schudnąć. Ważę około 60kg i mam 161cm wzrostu. W szkole koledzy nabijają się ze mnie że jestem gruby i mi wiszą piersi. Po prostu moja sylwetka mi nie odpowiada, ponieważ gdy biegamy na WF to przez koszulkę odbija się mój brzuch i piersi. Dodam że na chodzę na SKS-y od 3.5 roku i nie widzę poprawy. Przyczyną może być to że w domu nie pije nic innego niż colę a często mam pizze na obiad zamawianą i jem dużo fastfoodów i nie wiem jak powiedzieć mojemu tacie (bo tylko mieszkam z tatą), żeby nie kupował więcej coli albo nie dla mnie i żeby nie było tej pizzy. Bo nawet jak nie chce tej pizzy to mój tata i tak ją zamawia a ja mam jej już dość a mój tata jest dosyć umięśniony i nie wysoki ale za to jest bardzo chudy nie to co ja >.< HELP!
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim musisz porozmawiać ze swoim tatą i uświadomić go, że jesteś w wieku dojrzewania i takie jedzenie tzw. śmieciowe jedzenie jest dla Ciebie bardzo niezdrowe nie tylko dlatego, że powoduje przyrost tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo nie ma w sowim składzie zdrowych składników odżywczych, przez co może dojść u Ciebie do niedoborów pokarmowych. Możesz zasugerować tacie wspólną wizytę u dietetyka, który wytłumaczy mu jak chłopak w Twoim wieku powinien się odżywiać i jaką krzywdę nieświadomie Ci robi. Spokojnie.

Wszystko da się załatwić. Najważniejsze są dobre chęci z Twojej strony. Powinieneś też poćwiczyć silną wolę i mimo wszystko nie sięgać po colę, która jest bardzo tucząca, a dodatkowo wypłukuje wapń i fosfor z organizmu, które są niezbędne do budowy kości (zwiększa się ryzyko złamań kości).
Dodatkowo staraj się jeść więcej warzyw i owoców, chociażby w szkole. Może lepiej zamiast obiadów w domu zapisać się na stołówkę szkolną.
Bardzo dobrze, że jesteś aktywny fizycznie, tak trzymaj! Postaraj się jednak wprowadzić te zdrowe nawyki żywieniowe. Możesz robić to powoli i stopniowo, ale regularnie. Przeczytaj też artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki pokaż go tacie, powiedz że zdrowe żywienia nie wymaga wielu wyrzeczeń.
Mimo wszystko jeszcze raz polecam wizytę razem z tatą u dietetyka

Powodzenia!