Jak mam stosować ten suplement w ciąży?

Witam. Jestem w 15 tygodniu ciąży. Moja ciąża od samego początku dobrze sie rozwija, moje samopoczucie też jest dobre. Od 7 tygodnia ciąży biorę kwas foliowy, a dokładnie tabletki o nazwie "Folian" z Naturell. Przy ostatniej wizycie u lekarza zapomniałam zapytać do kiedy mam stosować. Wizytę mam dopiero za miesiąc. Nie wiem, czy mogę nadal brać, czy niczemu to nie grozi. Innych lekarstw ani witamin lekarz nie wspominał, żeby zażywać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, może Pani zażywać suplement diety tak jak wskazał to producent – czyli jedną tabletkę na dobę, co zaspokaja standardowe zapotrzebowanie na witaminę B9 (0,4 mg). Więcej pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dawkowanie-kwasu-foliowego.

Kwas foliowy jest bardzo istotny dla prawidłowego rozwoju ciąży – zwłaszcza w I trymestrze, gdyż zapobiega wadom rozwojowym cewy nerwowej, ale nie tylko. Często lekarze radzą, by suplementować kwas foliowy nawet na kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Zatem nie musi się Pan obawiać, zwłaszcza, że bardzo rzadko dochodzi do przedawkowania witaminy B9, bo jest wydalana wraz z moczem. Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/kwas-foliowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.