Jak mieć chęci do życia?

Witam.Mam 19 lat i moj problem polega na tym ze nie mam chęci do życia i nic mnie nie cieszy w życiu.Lubie spędzac czas w samotnosci najczęsciej przy alkoholu.Proszę o pomoc .Dziękuje

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Mam mało danych...

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na stan prodepresyjny/depresyjny i są wskazaniem do pilnej oraz osobistej konsultacji w Poradni zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania) celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Zacznę od tego, że myśli mają wpływ na nastrój i na samopoczucie.
To, o czym myślimy - to przyciągamy.
Myśli pomagają w zdefiniowaniu nastroju, jakiego doświadczamy w danej chwili.
Im bardziej emocjonalne nasze myśli (czarne) tym bardziej emocjonalne nastroje (czarne).
Istotnym jest rozpoznawanie myśli zniekształconych, gdyż jest to pierwszy krok do myślenia rzeczywistego i przez to do zrównoważonego odczuwania.

Z Pana relacji, wynika, że wycofał się Pan z codziennej aktywności oraz zrezygnował? z relacji międzyludzkich, które są tak potrzebne.
Z opisu wnioskuję, że nie dzieli się Pan z bliską Osobą/Osobami o przeżywaniu emocjonalnym, o Pana wątpliwościach, obawach, czy niepokojach - które są immanentną częścią życia - a co jest niezbędne dla zdrowia psychicznego.

Reasumując, proszę nie czekać, niepokojący Pana brak chęci do życia, samoistnie nie minie.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest teraz Panu najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605