Jak mogę leczyć ten przerośnięty mięsień?

Czy przerośnięty mięsień żwacz po jednej stronie, który powoduje asymetrie twarzy można zmniejszyć poprzez terapię manualna u fizjoterapeuty lub osteopaty, czy pomoże tylko toksyna botulinowa? Dodatkowo czy może to być przyczyną bólów głowy w okolicy skroniowo czołowej po stronie przerosnietego mięśnia. Do jakiego specjalisty się udać, chcąc zmniejszyć asymetrie twarzy.

Jeśli mięsień już jest przerośnięty (a tak wynika z Pani opisu), należy go zmniejszyć zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej - doświadczony lekarza, zajmujący się medycyną estetyczną, zazwyczaj wykonuje tego typu zabiegi. Ponadto konieczna jest konsultacja stomatologiczna i leczenie przyczynowe, np. wady zgryzu.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ja . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl