Jak mogę złagodzić ból?

Witam. Mam taki problem dość nieprzyjemny ponieważ wykryto u mnie nadżerkę.. kiedy byłam ostatnio u ginekologa (7 grudnia) dowiedziałam się  o tym i na następnej wizycie mam mieć robiona cytologie.. jednak będzie to dopiero 18 stycznia.. zmiana jest niewielka z tego co powiedziała ginekolog ale nie do wytrzymania. Bez przerwy odczuwam pieczenie i swędzenie pochwy .. ból jest nie do opisania.. bardzo boli mnie tez przy oddawaniu moczu.. biorąc pod uwagę, że zażywam tabletki antykoncepcyjne a do tego mam krwawe upławy.. co jest nieprzyjemnym połączeniem z ta choroba gdyż pomimo częstej higieny odczuwam dyskomfort.. chciałabym się  zapytać czy te krwawe upławy są wynikiem przekształcenia się  nadżerki w cos gorszego czy zażywania tabletek i czy można jakoś załagodzić objawy nadżerki (ból swędzenia itp.) Dziękuję z góry za odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Leczenie nadżerki jest wyłącznie przyczynowe. Ból może Pani spróbować uśmierzyć paracetamolem, na świąd i pozostałe objawy nie ma innej metody.

Krwawienie jest charakterystycznym objawem nadżerki i zniknie po jej usunięciu. Oczywiście, może być też spowodowane przyjmowaniem tabletek, ale jeżeli wcześniej się one nie pojawiały, to najprawdopodobniej są one wywołane jedynie nadżerką.
Pozdrawiam.