Jak można zbadać guzka na płucu?
Mam guzka na prawym płucu 0,3 mm czy może być grożny,jak to zbadać? chodzę na roczne kontrole do pulmonologa wraz ze zdjjjeciem tomografu

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Wszystko zależy od jego lokalizacji (obwodowe zmiany podejrzane o charakter rozrostowy - można spróbować wykonać biopsję; zmiany w okolicy wnęki - mogą być dostępne w badaniu bronchoskopowym). Sugeruję pozostawać pod opieką pulmonologa, który pokieruje niezbędną diagnostyką.