Jak należy leczyć tężyczkę utajoną u 29-latka?

Dzień dobry. Mężczyzna 29 lat. Zdiagnozowana tezyczka utajona, badania krwi w normie. Przyjmuje od 2 miesięcy calperose osteo 1000 2x1, magne b6 2x3, witamina d3 2x1 od około dwóch miesięcy. Objawy tezyczkowe praktycznie ustępują jednak lekarz zalecił mi codzienny trening. Tu pojawia się mój problem: przy jakiejkolwiek aktywności, czy to basen, czy spacer, czy nawet proste prace domowe jak sprzątanie wywołują u mnie dziwne uczucie jakieś i klocia. Tak jakby ktoś wbijal mi igly w całym ciele. Jest kilka miejsc na ręku gdzie przy dotyku pojawia się uczucie klocia, jakby pod skórą była zyletka. Klocia pojawiają się od razu na początku i utrzymują się około 10h. Uczucie głównie na głowie, twarzy i rękach. W trakcie np. Pływania nie odczuwam dolegliwości, ale od razu po wyjściu z basenu się zaczyna katorga. Klocie często pojawia się też w stopach i nogach jednak zdecydowanie częściej na rękach, twarzy o głowie, co powoduje lekkie uczucie paniki, które utrzymuje się przez cały dzień. Co to może być i jak można to doglebniej zdiagnozować a najlepiej zaleczyc?

Jedyne co mogę zaproponować z poziomu portalu, to wizyta u endokrynologa specjalizującego się w leczeniu tężyczek lub po prostu diagnostykę szpitalną na oddziale endokrynologii