Utykanie i zginanie nóg podczas śmiechu u córki ze zdiagnozowaną tężyczką

Córka ma zdiagnozowaną tężyczkę (próba EMG ) Mg,Ca w normie. Objawy to napinanie mięśni twarzy ,podczas chodzenia utykanie, jakby zginanie nóg w kolanach a najbardziej niepokoi mnie to, że podczas głębokiego śmiechu uginają jej się kolana ,traci równowagę Dawkowanie witd=D3 1x7000j Mg z wit b6(4x2 Chela magb6) lekarz stwierdził że do oporu .Endokrynolog wykluczył problem z tarczycą Najbardziej niepokoi mnie to zginanie nóg przy śmiechu po 2 tyg nie ma poprawy czy to tężyczka co robić

Podczas śmiechu lub głębokiego oddychania spada poziom zjonizowanego ( czyli czynnego ) wapnia i magnezu stąd nasila się tężyczka i skurcz kończyn.
I. Konieczne są pełniejsze badania:
a. krew: C, Mg, K, Na
b. dobowa zbiórka moczu: Ca, Mg, K
II. Leczenie
a. witamina D, wit. B6 nie poprawiają wchłaniania wapnia
b. wit.D w tak dużej dawce może wywołać kamicę nerkową
c. wit. B6 przyjmowana przewlekle może prowadzić do uszkodzenie nerwów (neuropatii) i powodować objawy tężyczkowe
III. postępowanie:
a. ostawić wit.D
b. wykonać badania j.w.
c. dopasować leczenie do wyników