Jak należy postępować w przypadku zmiany leków z sdiratelle 30 na sdridatelle 20?

witam bralam sdiratelle 30 ale co branie tabletek wystepowaly 2 dni z poczarku gdzie czulam chocby bol na okres ginekolog przepisala mi mniejsza dawke sdridatelle 20 zapomnialam sie jej zapytac czy mam dokonczyc te tabletki czy zaczac juz te slabsze kiedy mam je wziasc twraz juz czy po tych mocniejszych 7 dni przerwy i wtedy slabsze ostrzegla mnie ze bede plamic pol roku tu tez mam pytanie dlaczego tak moze byc ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję zacząć przyjmować nowe tabletki po zakończeniu wcześniejszego opakowania, plamienia mogą występować że względu na mniejszą dawkę hormonów.
Pozdrawiam