Jak nauczyć się odczuwać więzi z osobami przy depresji?

Witam.od 4 mcy cierpialam na nieleczoną nerwice natręctw myslowych z lękami.wraca to tak co 3 lata.nie leczyłam sie na to.ze względu na depersonalizacje i derealizacje nie bylam wstanie rozpoznac swoich meza i dzieci.dopriwadzilam sie do depresji,ktorą juz teraz leczę.prosze powiedzieć mi czy to normalne,że mimo iż jestem spokojniejsza(pewnie przez leki) to nadal nie potrafię odczuć milości i więzi z najwazniejszymi dla mnie osobami ? Czy to normalne ?

Dzień Dobry Pani,

W stanie depresyjnym obecne jest tzw. zamrożenia uczuć i stąd deficyt odczuwania Pani
więzi z Najbliższymi.

Pomocne byłoby dla Pani podjęcie psychoterapii, do której mocno Panią zachęcam.

Życzę Pani dotarcia do swoich uczuć,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,
w stanie depresyjnym odczuwanie emocji pozytywnych jest mocno stłumione. Choroba ma to do siebie, że dominują emocje przykre, negatywne. Farmakoterapia pomaga wyciszać te emocje ale mimo to warto być pod opieką psychologa i pracować nad sobą i swoimi myślami. Terapia psychologiczna sprzyja leczeniu w przebiegu depresji i uzyskaniu równowagi psychicznej.
Powodzenia!