Jak nauczyć się okazywania emocji?

Witam,leczę się na nerwice lękowa nie potrafie okazywac emocji mimo iz chodzę na drugą juz terapie jest to dla mnie problemem.Gdy wszystki emocje sie nazbieraja przychodzą lęki ktore są dla mnie bardzo straszne,przez 2 lata brałąam LAFACTIN i to własnie tabletki obwiniam za te lęki.Problem jest powazny ale moze coś doradzicie jak nauczyc sie okazywania emocji.Dziękuje i pozdrawiam

Witam,
Niestety okazywania emocji nie można sięnauczyć przez intrnet. To czasem długa i żmudna praca nad sobą.
Proszę jak najlepiej wykorzystać czas spędzany na psychoterapii.
Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
myślę, że warto wykorzystać czas trwania terapii, skupić się edukacji w zakresie emocji. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam