Jak nazwać moje stany emocjonalne?

Stres pożera mnie od środka Wiatam Gdy skończyłam technikum i uzyskałam pozytywne wyniki z matury, postanowiłam myśleć o studiach aczkolwiek ta deczyja była spowodowana moją sytuacją rodzinną, a dokładnie relacją między mną a moją mamą ponieważ codziennie się z nią kłóciłam chociaż ją bardzo kocham to sądzę, że kłóciła się ze mną abym wyjechała ze wsi żebym skończyła studia, żebym miała dobre życie, niestety ona tego nie miała... Więc wyjechałam do miasta, ale los chciał, że nie poszłam na żadne studia ponieważ nic mnie nie interesowało, zrobiłam rok przerwy od nauki, przez ten rok oczywiście pracowałam po roku czasu zaczęłam studia, wybrałam kierunek, który mnie kompletnie nie interesował i zaczęłam przez niego ogromnie się stresować, codziennie wymiotowac, budzilam się przestraszona nie wiem co z tym mam poradzić, chce rzucić studia moje zdrowie psychiczne podupada. Jak nazwać moje stany emocjonalne? chciałabym zrozumieć moje lęki, wytłumaczyć je sobie i wyleczyć się z nich! dodam, że wcześniej nigdy się tak nie stresowałam!

Szanowna Pani,
pomoc specjalistyczna, wsparcie psychoterapeutyczne, psychoterapia, może się okazać, że to jest antydotum na Pani problemy. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, zrozumie Pani swoje emocje; lęk, zachowanie oraz dysfunkcjonalne schematy poznawcze (negatywne myśli automatyczne - przekonania pośredniczące-przekonania kluczowe) oraz nauczy się Pani rozpoznawać reakcje fizjologiczne i zniekształcenia poznawcze. Poprzez identyfikację i modyfikację sposobu myślenia i przekonań można modelować reakcje emocjonalne i fizjologiczne oraz zachowanie w określonych sytuacjach.
Pozdrawiam serdecznie