Jak nie poddać się podczas diety?

Mam 13 lat i ważę 78 kg, mierzę 175 cm. Moje koleżanki z klasy są bardzo wysokie i szczupłe. Wiele razy próbowałam schudnąć, ale po dwóch dniach znowu się nie mogłam opanować. Co mam robić, żeby schudnąć?

Witam,

W chwili obecnej rzeczywiście ważysz za dużo, ponieważ jesteś w fazie intensywnego wzrostu, zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu i możesz po prostu z owych kilogramów wyrosnąć. Nie powinnaś podejmować prób odchudzania bez wiedzy rodziców, opieki dietetyka i lekarza. Dopiero jeśli w czasie wizyty specjalista stwierdzi, iż wymagasz wprowadzenia diety, możesz ją stosować. Konieczne jest założenie dzienniczka żywieniowego (poprosi Cię o to dietetyk) i notowanie wszystkich produktów, które zjadasz. Pozwoli to ocenić z czego wynika problem z masą ciała.

Ze swojej strony polecam Ci po prostu zwiększenie ilości ruchu. Staraj się aktywnie spędzać weekendy. Warto wybrać się z rodzicami na basen czy do parku. Piramida Żdrowego Żywienia dla zdrowych dzieci i młodzieży znajduje się pod linkiem: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia Pamiętaj, aby nie podejmować żadnych decyzji bez wiedzy rodziców.

Pozdrawiam

PS Jak najszybciej udaj się do lekarza/dietetyka wraz z rodzicami.