Jak obfite może być krwawienie po defloracji i jak długo może trwać?

Witam. Mam pytanie. Jestem dziewicą i planuje przeżyć swój pierwszy raz z chłopakiem. Jednak słyszałam, że przy pierwszym razie może nastąpić krwawienie. Jak obfite może to być krwawienie i jak długo może trwać? Co mam wtedy zrobić? Czy można w tym czasie nie przerywać stosunku? Proszę o odpowiedzi na moje pytania, to dla mnie bardzo ważne.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas pierwszego stosunku może dojść do krwawienia na skutek przerwania błony dziewiczej. U większości kobiet nie jest to jednak obfite krwawienie - zdecydowanie nie powinna się Pani tym zatem niepokoić. Jeśli dojdzie do krwawienia, nie muszą Państwo przerywać stosunku. Nie ma także potrzeby tamowania krwawienia/plamienia - samoistnie ustąpi w ciągu max kilku dni.