Jak ocenić ten obraż MR kręgosłupa u 46-latki?

Dzień dobry, Otrzymałam MR kręgosłupa szyjnego (C). Poniżej opis badania. Czy opisane zmiany są poważne i jakie leczenie może mnie czekać? Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencji echa spinowego i gradientowego, w obrazach T1 i T2 zależnych , w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Migdałki móżdżku zlokalizowane prawidłowo . Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. Zniesiona lordoza szyjna. Wielopoziomowa dehydratacja krążków z obniżeniem wysokości na poz C5-6-7. Trzony o zachowanej wysokości i sygnale. Zmiany wytwórcze przednich i tylnych krawędzi trzonów Zmiany wytwórcze w stawach m -wyrostkowych odcinkowo zmniejszają rezerwę płynową. Na poziomie C2-3 bez wypukliny, przepukliny krążka Na poziomie C3-4 bez wypukliny, przepukliny krążka Na poziomie C4-C5 tylna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego , która wraz ze zmianami wytwórczymi uciska worek oponowy od przodu zmniejszając rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie i kieruje się w stronę otworów międzykręgowych Na poziomie C5-C6 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego z lateralizacją prawostronną , która wraz ze zmianami wytwórczymi uciska worek oponowy od przodu zmniejszając rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie i kieruje się w stronę otworów międzykręgowych, zwęża prawy, redukuje prawy zachyłek, sięga rdzenia Na poziomie C6-C7 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego , która uciska worek oponowy i rdzeń od przodu Poza tym bez istotnych wypuklin ,przepuklin. Stenoza kanału na poziomie C5-6-7 Będę wdzięczna za odpowiedź.

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie trzeba Panią zbadać ponieważ nie leczy się NMR a pacjenta. Zakładam więc że ma Pani dolegliwości bólowe.Niewątpliwie leczenie w przypadku dolegliwości powinno rozpocząć sie od rehabilitacji ,a w przypadku braku poprawy lub nasilania się dolegliwości można rozważyć leczenie operacyjne