Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odzyskać miesiączkę?

Jak odzyskać miesiączkę? No więc od czerwca tego roku zaczęłam się odchudzać...no wiadomo chęć zrzucenia kilku kilogramów zamieniła się na lęku przybrania na wadze itp. No w skrócie osądzono mnie o anoreksje, nie leczę się u żadnych psychologów itp tylko sama z tego wychodzę i jest dobrze, odkąd podjęłam decyzję że chce się z tego wyleczyć jakiś miesiąc temu lub ponad schudłam ok. 2 kg, a jem dziennie ok 1000kcal, ważę 41,8 przy 162 cm, jednak bardzo mnie niepokoi to, że nie mam miesiączki.
KOBIETA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Witam,

problem wymaga specjalistycznego leczenia, brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi wskutek niskiego BMI, w tym celu zalecana jest konsultacja psychiatryczna i ginekologiczna oraz ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii w obszarze zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie

0

Dobry wieczór.

Myślę, że problemami związanymi z Pani cyklem menstruacyjnym powinien zająć się lekarz ginekolog - położnik.

Ponadto jednak zachęcam Panią do rozpatrzenia wizyty u psychoterapeuty.

D.Pysz-Waberski www.nadżycie.pl

0

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa. Pisze Pani, że jada dziennie ok 1000kcal a to nadal bardzo mało!! Nie przywróci Pani równowag hormonalnej zjadając takie ilości. Proszę wybrać się do specjalisty psychologa oraz ginekologa lub ginekologa-endokrynologa a następnie dietetyka aby ustalił pełowartościową dietę. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety