Jak opowiedzieć partnerowi o swoich problemach po rozłące?

Znamy się ponad 4 l. Na początku traktowałam go jak kolegę ponad pół roku.Później to się przerodziło w trwalsząrelację chodzenia ze sobą.Przez ten czas śmierć mojego taty. Po 2,5 latach zaczoł się zasłaniac pracą rzadziej przyjeżdż.Ponad 0,5 roku się nie widz.tylko telefon.Nie wiedziałam dlaczegopo tym czasie wyjawił mi że miał problemy.Rodzice mu niekarzą przyjeżdżać ma 31lat.Mamy się spotkać i wyjaśnić sobie wszystko.Nie wiem jak mam się przygotować do tej rozmowy ma być na gruncie neutralnym.

Z tego jednak co Pani pisze, partner bardzo się wycofał i zdystansował do tej relacji. Zwykle nie zachowuje się tak osoba zaangażowana i zmotywowana do utrzymania relacji. Rzeczywiście jest Pani potrzebna rozmowa, bo trochę to brzmi tak, jakby partner się już zdecydował na coś.

Sam fakt, że przygotowuje się Pani do tej rozmowy świadczy że jest to dla Pani ważne. Trudno jednak przewidzieć jej dokładny przebieg. Może Pani oczywiście pomyśleć i wybrać te wątki z Pani życia o których chce Pani partnerowi powiedzieć. Jednak całego scenariusza napisać się nie da. Może być Pani otwarta na ta rozmowę i uważna w stosunku do tego co się będzie działo.