Jak pomóc 13-letniemu synowi, który bardzo się stresuje?

Witam, mój 13-letni syn bardzo stresuje się w szkole ma to miejsce przy odpowiedzi w kontaktach z nauczycielami. Przez stres zapomina np. słówek na angielskim (które zna) Jak mogę mu pomóc? Dziękuję Marzena

Witam,

Proszę udać się z synem do psychologa, z pewnością jest dostępny w najbliższej Dziecięcej Poradni Zdrowia Psychicznego. Tam dowiecie się, co dokładnie jest przyczyną stresu i co robić, by sobie z nim radzić. Trudno o uniwersalną radę mając tak niewiele informacji i nie mając szansy na diagnozę (stres może bowiem wynikać z wielu różnych przyczyn).

Pozdrawiam

Najlepszą i najszybszą metodą jest podjęcie konsultacji z psychologiem rodzinnym. Odnalezienie przyczyn (emocjonalnym, osobowościowych) nadmiernego stresu, a także możliwości zmiany, budowania poczucia wartości, bezpiecznych relacji pozwoli na lepsze radzenie sobie w sytuacjach szkolnych i związanych z ekspozycją społeczną.