Jak pomóc osobie z depresją po udarze?

Moja mama doznała udaru rok temu. Wpadła w depresje cały czas chce spać jak pomóc takiej osobie prócz wizyty u psychiatry.

Dzień dobry, warto tez zachęcić mamę do wizyty u psychologa. Rozmowa, ustalenie nowych celów życiowych aby mogła odzyskać sens życia. Często po udarze musimy walczyć o sprawność fizyczną i intelektualną. Nie poznajemy naszego ciała, nie ma już tej siły, energii. Trzeba nauczyć się trochę od nowa żyć , inaczej żyć. To tak naprawdę walka. Warto wspomóc się psychoterapią i mieć stałe wsparcie psychologiczne w tym trudnym czasie.
Pozdrawiam A. Pacia