Jak poradzić sobie z bólem statu skokowego lub okolic?

Witam, od tygodnia doświadczam bólu stawu skokowego lub okolic. Problem pojawia się podczas chodzenia i zginania stopy ku górze. Ból jest ciągnący, umiejscowiony kilka centymetrów nad stawem skokowy z przodu łydki. Podczas chodzenie się nasila, ale przy stawianiu kroków na przód stopy jest mniejszy. Co mogę zrobić? Nie sądzę żeby było to zwykle przeciążenie mięśni

Szanowny Panie, proszę udać się najpierw do lekarza rodzinnego, jeśli będzie taka potrzeba to skieruje Pana do ortopedy