Jak poradzić sobie z fobią szkolną u dziecka?

Witam. Moje dziecko -10 lat- ma zdiagnozowaną fobie szkolną... Dostał leki od psychiatry i chodzimy na terapię do psychologa. Ponieważ jest końcówka roku szkolnego nie ma potrzeby żeby rozpoczynać procedurę nauczania indywidualnego, bo być może po wakacjach problem minie. Moje pytanie czy obecnie wysyłać go na siłę do szkoły? Psycholog proponuje żeby z kimś chodził np.z babcią albo mamą itp. Syn przystaje na taką propozycję pod warunkiem że będą z nim na lekcji. Sam nie chce zostać. Co robić?

Szanowna Pani,
rozumiem, że dziecko boi się zostać w klasie, czyli boi się rówieśników i nauczycieli, od kiedy taki stan się utrzymuje? Zachęcałabym Państwa do podjęcia terapii systemowej lub przynajmniej konsultację u takiego psychoterapeuty, który pracuje z całą rodziną. Niewiele wynika z Pani opisu, odnośnie przyczyny problemu dziecka. Trzeba dotrzeć do przyczyny, z pomocą psychoterapeuty rozwiązać problem, dziesięcioletnie dzieci nie siedzą z rodzicami, czy z babciami w ławkach. Zaburzony jest profil rozwojowy dziecka.
Pozdrawiam serdecznie