Jak poradzić sobie z nadmierną sennością?

Kiedyś tak nie było, ale poznałem pewną dziewczynę i to się zmieniło. Ona miała wolny czas tylko późnym wieczorem. Więc tylko wtedy do niej jeździłem. Do domu wracałem między 2 a 3 w nocy. Jestem z nią już 8 miesięcy. Przez kilka pierwszych miesięcy spokojnie dawałem radę, pracowałem, nie było problemów, ale jakieś 3 miesiące temu to się zmieniło. Po prostu zasypiałem wczesnym wieczorem, nawet w ciągu dnia. Potrafiłem wstać rano i zasnąć przy stole przy śniadaniu, przy rodzicach.

Teraz zmieniłem pracę i muszę wstawać o 6 rano, więc zasypiam niby wcześniej, gdzieś o 1 w nocy, ale to i tak nic już nie zmienia. Dodam, że widzimy się prawie codziennie i nawet dzień lub dwa spania po 10 godzin nie pomaga. Cały czas chce mi się spać, a do tego ona ma jeszcze pretensje do mnie, że wcześniej było OK, a teraz ciągle śpię. Jak sobie z tym poradzić? Jak jej to wytłumaczyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Najczęstszą przyczyną nadmiernej senności jest niedobór snu. Typowo występuje w weekendy i wakacje. Jest reakcją organizmu na niedostateczną ilość snu (zazwyczaj w dni robocze) w stosunku do indywidualnego zapotrzebowania. Obecnie pracujesz, w późnych godzinach spędzasz czas z dziewczyną, a odsypiasz w ciągu dnia. Pięć godzin snu to zdecydowanie za mało. Jeśli taka sytuacja będzie utrzymywać się dłużej, możesz całkowicie rozregulować swój sen. W tej sytuacji powinieneś porozmawiać z dziewczyną i rozważyć, co możecie wspólnie zrobić, abyś miał czas na regenerację i odpoczynek. Twój organizm po prostu tego wymaga, a Twojej dziewczynie powinno zależeć na Twoim zdrowiu i dobrej kondycji.

Z pozdrowieniami