Jak pozbyć się worków pod oczami?

od kilku lat borykam sie z tym problemem i szukam pomocy bo na operacje plastyczna mnie nie stac mam 49 lat i wielkie worki pod oczami jest to moim koszmarem nawet makijaz tego nie zakrywa prosze o rade bo zycie moje stalo sie koszmarem kobiety po 60 tym roku zycia wygladaja lepiej odemnie nie umiem nawet cieszyc sie zyciem bo jak spojze w lusterko to juz nic dodac nic odjac a przez to skazana jestem na samotnosc prosze o pomoc. pozdrawiam bozena
49 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprostszym sposobem walki z workami pod oczami jest oczywiście zapobieganie im poprzez zmianę trybu życia. Przede wszystkim należy się dobrze wysypiać. Nie mówię od razu o pełnych ośmiu godzinach snu, gdyż mało kto może sobie pozwolić na ten luksus. Śpij po prostu tyle, żeby poczuć się wypoczętym, a z pewnością ślady pod oczami zaczną znikać. Ważna jest również dieta. Upewnij się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę witaminy A i D, a także magnezu. Jedz dużo owoców i ryb. Staraj się, aby Twój metabolizm był wiecznie pobudzony, nie możesz doprowadzić do zatrzymania wody w organizmie.