Jak prawidłowo wyznaczyć pierwszy dzień cyklu?

Pani doktor zaleciła mi badania hormonalne w 2-3 dniu cyklu. Niestety pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, że dzień przed prawdziwym okresem w śluzie były widoczne żyłki krwi, ale nawet nie można było mówić o jakimkolwiek zabrudzeniu bielizny. Okres dostałam na drugi dzień popołudniu ze wszystkimi towarzyszącymi objawami jak bóle brzucha. Mam, więc teraz problem czy za pierwszy dzień cyklu uznać dzień kiedy krew była dostrzegalna czy właściwy okres.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma to aż takiego znaczenia. Może Pani za pierwszy dzień uznać ten "drugi" dzień, z bólem brzucha.