Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa w wieku 19 lat?

Witam, wybieram się na pierwszą wizytę do ginekologa. Odczuwam ucisk i dyskomfort w okolicy prawego jajnika. Jestem dziewicą. Czy w takiej sytuacji ginekolog zbada mnie przez pochwę wraz z USG transwaginalnym? Czy mogę mu po prostu powiedzieć, że chciałabym mieć zrobione tylko USG przez powłoki brzuszne?

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz nie zrobi żadnego badania, jeśli nie wyrazi Pani zgody. Może wykonać tylko usg przez powłoki brzuszne, może również zaproponować badanie przez odbytnicę, jeśli nie chce Pani, aby wykonał badanie przez pochwę. Proszę pamiętać o dacie pierwszej i ostatniej miesiączki.
Ginekolog na pewno przed badaniem wszystko Pani wyjaśni.