Jak radzić sobie z agresją w nerwicy lękowej?

Czy agresja w nerwicy lekowej to cos normalnego? Ostatnio mam takie ataki agresji gdzie potrawie rzucac wszystkim co mam pod reka. Moj lekarz psychiatra kazal sie nie martwic i powiedzial ze to jest normalne, ze te zle emocje musze gdzies wyladowac, ale dla mnie normalne to nie jest. Co robic w takiej sytuacji?

Witam!
Należy poważnie rozważyć zmianę terapeuty! Jak sama Pani zauważyła pojęcie "normy" jest dość płynne i nie zawsze możemy mieć przekonanie, że ci do których zwracamy się o opinię w sprawie "normalności" naprawdę wiedzą o co chodzi. Nasze odstresowanie może budzić niepokój w otoczeniu i narobić niepotrzebnych kłopotów. Z Pani wieku wynika, że jest Pani dorosłą osobą i zachowanie buduje opinię o Pani w otoczeniu, mogą odbierać Panią jako furiatkę i zacząć izolować towarzysko. Zachowanie dystansu jest bardzo ważne. Pofolgowanie sobie lub pozwolenie na swobodne działanie ogranicza swobodę i prawa otoczenia! Najprościej zmienić osobę leczącą, o ile Pani sama chce się zmienić. Życzę rozwagi i powodzenia W. Łuczkowski.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie wiem czy poza wizytami u lekarza psychiatry korzysta Pani ze spotkań z psychoterapeutą. Być może dzięki nim mogłaby Pani dojść do źródła tej agresji i krok po kroku zacząć sobie z nią radzić. Zachęcam do zastanowienia się nad tą opcją. Pozdrawiam