Jak radzić sobie z lękiem przed igłą?

Witam. Jestem kobietą 26 lat, mam problem z moją fobia od dzieciństwa, a mianowicie boję się igieł, zastrzyków, krwi i prawie wszystkiego co z lekarzami i przychodniami związane. Nawet gdy słyszę rozmowę na któryś z tych tematów, zaraz mam to wszystko przed oczami i robi mi się gorąco, duszno, mam wrażenie że zaraz zemdleję. Na samą myśl o tym że miałabym pójść na pobranie krwi, szczepienie czy do jakiegoś lekarza, robie mi się slabo. Jak poradzić sobie z tym? Czy wystarczy sie jakoś przemóc i mimo leku pójść np. na szczepienie? Boję się że zemdleje jeszcze przed szczepieniem czy pobraniem krwi, będąc tylko w przychodni. Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

z wyrazami szacunku, Bożena Waluś