Jak radzić sobie z lękami?

Boję się dużych wysokości. Nie tak jak niektórzy, że stoją metr wyżej i już się boją a raczej zaczyna się coś przy drugim piętrze. Druga fobia to przed głęboką wodą. Tu akurat wina nauk pływania przez moich rodziców. Piszę o tym, bo chcę się nauczyć pływać, skoczyć z spadochronu i trenować parkour. Jak mogę zwalczać swoje fobie?

Witam,

zalecane jest leczenie metoda psychoterapii poznawczo - behawioralnej, wspólnie ze specjalistą łatwiej będzie pokonać swoje leki i zrealizować marzenia.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam.
Zachęcam do rozmowy z psychoterapeutą, szczególnie pracującym w nurcie poznawczo - behawioralnym. Taka osoba może Panu uspokoić, wesprzeć, ukierunkować proces terapeutyczny.
Powodzenia:)