Jak radzić sobie z osobowością anankastyczną?

Dzień dobry. Z tej strony osobowość anankastyczna. Po jako takim wyszperaniu się z zaburzeń lękowo-depresyjnych, nadal największym moim problemem jest negatywny wpływ światła na moje samopoczucie. Jaskry nie ma, z oczami wszystko OK. Moim zdaniem problem ewidentnie leży w psychice. Hawkins w "Technice Uwalniania" podaje na 208 stronie, że na wyższych poziomach świadomości nie odczuwa się negatywnego wpływu światła jarzeniowego. Czy to może być prawdą?

Dzień dobry. Na czym opiera Pan informację o tym, że ma Pan osobowość anankastyczną? Czy otrzymał Pan taką informację po przeprowadzonym procesie diagnostycznym przez specjalistę w tym zakresie? Jeżeli tak, to również do niego może Pan się zwrócić w pierwszej kolejności z pytaniami dotyczącymi ewentualnych objawów/wątpliwości. Choć z pańskiego opisu nic nie wskazuje na taką właśnie jednostkę chorobową. Osobowość anankastyczna jest zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, nie zaś lękowo-depresyjnym. Z całą pewnością z jakiegoś powodu zadał Pan swoje pytanie. Może jednak wybierze się Pan na konsultację, która pozwoli Panu znaleźć odpowiedzi. Pozdrawiam.