Jak radzić sobie z zaburzeniami behawioralnymi?

Witam, od dwóch miesięcy uczęszczam na psychoterapię poznawczo-behawioralną, stosuje również antydepresanty. Jestem po 2 poronieniach. Na początku terapii doszłam z terapeutką do wniosków że zawsze uciekam od swoich problemów, chowam je i nie chcę do nich wracać ani ich przeżywać. Od dwóch tygodniu moje samopoczucie bardzo się poprawiło. Podczas ostatniej sesji terapeutka była wobec mnie bardzo dziwna, zawsze pełna wsparcia tym razem była inna. Kilkukrotnie zasugerowała mi że mogę przerwać terapię bo jest mi się ciężko otworzyć i znów zaczęłam uciekać od problemów. A sesje wcześniej jak zaczęło mi się poprawiać samopoczucie to mówiła że szkoda przerwać terapię bo pomału zaczynam się przed nią otwierać. Nie wiem jak mam to rozumieć. Czy powinnam przerwać terapię?

Dzień dobry,
Radzę porozmawiać o tym z terapeutką na następnej sesji. Może Pani powiedzieć po prostu: "Mam wrażenie, że sugeruje mi pani zakończenie terapii, dlaczego?" Różne osoby z różnych powodów potrzebują więcej czasu na terapię. Terapia behawioralno-poznawcza uchodzi za krótką, więc może Pani terapeutka oczekuje szybkich rezultatów? Być może czuje się bezradna wobec Pani problemów? Radzę porozmawiać z nią i wyjaśnić to. Warto powiedzieć, że ma Pani poczucie, że robi postępy, bo Pani samopoczucie się polepszyło - to ważna zmiana. Oczywiście trudno współpracować z kimś, kto nie chce z nami pracować... Serdecznie pozdrawiam.