Jak rozmawiać z nieodpowiedzialnym partnerem?

Witam, jestem 22-letnią kobietą, od 3 lat w stałym związku z 29-letnim partnerem, od pół roku we wspólnym mieszkaniu. Pomimo, że mój partner jest dobrym człowiekiem w związku jest mi coraz gorzej i myślę, że nie tylko mi. Partner jest po prostu nieodpowiedzialny. Po części wynika to z roztargnienia i roztrzepania i to umiem zrozumieć, lecz wszystkich innych przyczyn nieodpowiedzialności nie potrafię zaakceptować. Przejawia się to przez np.: niespłacanie kredytów, co spowodowane jest brakiem stałej pracy, brak stałej pracy spowodowany jest nierobieniem niczego aby ją znaleźć choć "przecież codziennie sprawdzam nowe oferty". Codziennie słyszę dużo słów jednak mało widzę czynów. Partner często nie wywiązuje się z danego słowa i choć rzadko z danego mnie, to jednak bardzo mnie to martwi. Ja pracuję i studiuję, zajmuję się domem i ta sytuacja mnie przerasta, od 3 miesięcy leczę się na depresję i pomagam sobie jak mogę, jednak nie potrafię pomoc partnerowi. Naszą przyszłość wyobrażam sobie w coraz ciemniejszych kolorach. Co zrobić żeby wziął się w garść, żebym czuła, że mam przy sobie mężczyznę a nie nieodpowiedzialne dziecko? Proszę o pomoc, pozdrawiam, Kasia

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proszę pamiętać, że tylko konstruktywna rozmowa z partnerem pozwoli Pani uzyskać odpowiedź na zadane pytania. Jeżeli teraz nie będziecie potrafili rozmawiać o swoich problemach, a także wyrażać oczekiwań w stosunku do siebie, tym trudniej będzie Wam stworzyć dojrzały związek.
Proponowałabym, abyście wspólnie wyznaczyli cele, które chcielibyście zrealizować. Początkowo mogą to być małe cele, ważne aby partner miał poczucie, że jest w stanie coś osiągnąć, zmienić w swoim życiu. Być może nie jest on odpowiednio zmotywowany do podjęcia pracy, czy innych czynności. Może zaproponować mu Pani również wspólną wizytę u psychologa. Ważne jednak, aby potrafiła mu Pani spokojnie powiedzieć o swoich obawach i oczekiwaniach.
Pozdrawiam