Jak rozumieć ten wynik badania psychiatrycznego?

Co oznacza taki opis: w aktualnym funkcjonowaniu badanego dominują umiarkowanie nasilone objawy napięcia, przygnębienia, przeciążenia, obniżona kontrola impulsów, mające charakter reakcji dezaptacyjnej i powodujące wysoki dyskomfort. Sposób przezywania trudności ma związek z cechami osobowości badanego ( internalizowanie problemów, sztywność adaptacyjna, brak efektywnych mechanizmów radzenia sobie, prawdopodobne cechy anankastyczne i paranoiczne nasilanie przez sytuację trudną)

Dzień dobry,

Jaka jest szansa, aby odpowiedź na Pana pytanie uzyskał Pan u lekarza, który Pana diagnozował?

Aniceta Kijewska

psycholożka

aniceta.pl