Jak rozumieć wynik badania USG Doppler?

Witam, w dniu dzisiejszym miałam wykonane badanie USG doppler lewej kończyny dolnej. Wynik: W środkowym odcinku żyły piszczelowej tylnej hyperechogenny zakrzep (stary) z widocznym przyściennym przepływem. Świeżych zmian zakrzepowych w głównych pniach zylnych układu głębokiego nie uwidoczniono. Dodam że badania z krwi wyszły idealne. Jak bardzo jest to groźne? Jak duże jest ryzyko odklejenia się zakrzepu i zgonu? Mam lat 27.

Proszę z wynikiem zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie. Z uwagi na wiek, moim zdaniem, niezbędne jest wdrożenie diagnostyki pod kątem wrodzonych zaburzeń krzepnięcia (chyba, że istnieje jasna przyczyna zakrzepicy, np. nosiła Pani gips na tej nodze).