Jak stosować Dicoflor przy antybiotyku?

Przez najbliższy czas mam brać antybiotyk 3 razy dziennie, ile razy mogę brać lek osłonowy Dicoflor 60?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dicoflor 60 należy brać raz dziennie – jedną kapsułkę bądź jedną saszetkę przez cały okres trwania antybiotykoterapii, a także przez 4 tygodnie po jej zakończeniu w celu odbudowania flory bakteryjnej jelit. Nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dawki leki.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Proszę pamiętać, że nie należy łączyć leków osłonowych czy probiotyków z antybiotykiem. Jeśli więc przyjmuje Pani antybiotyk trzy razy dziennie, to może Pani przyjmować Dicoflor po ostatniej dawce leku, czyli wieczorem. Bardzo ważne jest, by zachować jak najdłuższy odstęp czasowy – minimum 1 godzinę, optymalnie 2-3 godziny, co zagwarantuje skuteczność stosowania probiotyku.

Najlepiej przyjmować Dicoflor w trakcie posiłku – może Pani rozpuścić preparat w soku, wodzie lub mleku, pamiętając jednak, by napoje nie były gorące. Po zażyciu Dicofloru nie należy przyjmować antybiotyku – jeśli więc woli Pani przyjmować probiotyk rano, również konieczne jest zachowanie dwugodzinnego odstępu czasowego między Dicoflorem a pierwszą dawką antybiotyku w ciągu dnia.

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo zażywać probiotyki przy antybiotykoterapii pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-preparaty-oslonowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.