Jak uratować związek z ukochanym?

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc w ratowaniu związku. Kocham mojego partnera, jednak nie radzę sobie z jego pewnymi zachowaniami. Dodam tylko na wstępie, że jest to mężczyzna po przejściach, który w dzieciństwie nie czuł się kochany przez rodziców i ciął się kiedyś z tego powodu. Obecnie jego relacje z rodzicami są po prostu poprawne, jak sam twierdzi raczej wyuczone. Sam natomiast przeszedł terapię, aby w przyszłości móc założyć rodzinę. Mimo krótkiego stażu, bardzo go kocham, jednak mam wrażenie że jego przeszłość cały czas utrudnia mu relacje. Sam dąży do perfekcji, jest do przesady ambitny, stawia na karierę, nie przewiduje że mógłby kiedyś mieć swoje dzieci, wziąć ślub. W dodatku wcześniej spotykał się z kilkoma dziewczynami i to jednocześnie, dopiero dla mnie z tego zrezygnował i zaczął uznawać mnie za oficjalną dziewczynę, o czym z innymi kobietami nie było nawet mowy. Często mówi, że mu na mnie zależy, ale że nie umie żyć w związku. Co najgorsze często mnie rani sugerując, że nie jestem tak doskonała jakby chciał, że nie zasługuje na niego zawodowo. W dodatku nigdy nie umie przyznać się do błędu, przeprosić. Zawsze to ja wyciągam do niego rękę, nawet po tym kiedy mnie obraża. Nie umiem mu wytłumaczyć, że mnie rani. Gdy tylko próbuje to zamiast ze mną o tym porozmawiać, po prostu się wycofuje i ze mnie rezygnuje. Woli stracić niż zawalczyć, wyjaśnić, zrozumieć, nawet jeśli mu zależy. Czasami to wygląda trochę tak, jakby bał się że może się związać na zawsze z niedoskonałą w jego oczach dziewczyną. Nie wiem co mam robić, jak z nim o tym rozmawiać, jak go przekonać, że nie jest skazany na samotność, że może mu się udać? Na każdym kroku staram się mu pokazywać i mówić, jak jest dla mnie ważny, jak go kocham, ale nie wiem jak długo będę wstanie walczyć za nas sama.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt.

Zaprezentowane przez Panią wątpliwości, postrzegam jako wielowątkowe, co wymagałoby specjalistycznego wsparcia (m. in. z uwagi na trudną historię osobistą Pani Partnera).

Celowe i przydatne byłoby podjęcie przez Państwa terapii par, by mogli Państwo bardziej zrozumieć Siebie:
1. , poprzez korygowanie błędnych zachowań,
2. poprzez nakierowanie na właściwe postrzeganie/odbieranie sygnałów, wysyłanych przez Państwa,
3. a przede wszystkim poprzez pracę nad umiejętną komunikacją między Państwem.

Życzę Państwu powodzenia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605