Jak rozbudzić uczucia mężczyzny?

Witam , miesiąc temu zostawił mnie facet z którym byłam prawie 4 lata , zawsze zabiegał o mnie tolerowal moje humory , kłótnie zawsze robił to co ja chciałam żeby uniknąć kłótni lub po prostu żeby to mi było lepiej , ja zawsze byłam zaborcza w pewnym.sensie bardzo go ograniczalam, co zrozumiałam dopiero po rozstaniu , powiedział mi że chce być sam ze się wypalił i mnie nie kocha , kontakt mamy ale dość ograniczony jest w stosunku co do mnie bardzo chłodny , po zerwaniu zaczął.dużo imprezowac, zrozumiałam że swoim zachowaniem doprowadzilam do rozstania jestem bardzo klotliwa osoba , co zrobic by spróbować go odzyskać by rozbudzić w nim uczucie ? Bardzo go kocham i nie chce go stracić przez swoją własną głupotę , proszę o jakąś radę jak go sobą zainteresować żebym miała szansę pokazać mu że wiem.co robiłam nie tak żeby jakoś rozbudzić jego uczucia

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, za napisanie do Portalu.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma, Co i Jak działo się oraz zadziało w Pani relacji z Pani (byłym?) Partnerem oraz że zaprezentowany przez Panią destruktywny wzór komunikacyjny, jaki
u Państwa funkcjonował przestał już służyć, co miedzy innymi doprowadziło do Waszego rozstania.

Jak ja to widzę?
Postrzegam to tak, że jest przyczyna i skutek tej przyczyny, to znaczy że paradoksalnie! "dzięki" Waszemu rozstaniu, zaczęła Pani poszukiwać rozwiązań, Co i Jak wprowadzić innego, by odzyskać Partnera.
Myślę, że jest to czas dla Pani, na zastanowienie się, Jak mogłaby Pani na tyle popracować nad swoimi umiejętnościami, by wzbogacić siebie, by na nowo móc zaciekawić Partnera sobą.

Zachęcałabym Panią do podjęcia pracy terapeutycznej/rozwojowej, pod okiem Psychologa, by nabyła Pani między innymi umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Może być też tak, że nie pozostanie Pani nic innego, jak przyjęcie do wiadomości decyzji o stanowczym, i (domniemam) przyjaznym
oraz stanowczym rozstaniu z Partnerem.

Wspieram Panią mentalnie i życzę tylko pomyślności!
irena.mielnik.madej@gmail.com 502 749 605

Witam serdecznie,
Trudno powiedzieć, czy Pani związek można jeszcze uratować. Nie ma (a w każdym razie ja go nie mam) czarodziejskiego eliksiru, który można by podać Pani partnerowi, żeby rozbudzić na nowe jego uczucia.
Natomiast mogłaby Pani popracować nad sobą, skoro dostrzega Pani swoje błędy, może warto spróbować coś zmienić - na przykład popracować nad sobą na terapii? Poszukać przyczyn - dlaczego jest pani zaborcza i kłótliwa - o ile rzeczywiście tak jest... Spróbować lepiej zrozumieć siebie i trochę skorygować swoje zachowanie. Wtedy kolejny Pani związek może być inny.
Jeżeli Pani były partner zechce, może Pani się z nim spotkać, porozmawiać, spróbować wytłumaczyć mu, że che Pani się zmienić, poprawić Waszą relację. Istnieje także możliwość wspólnego pójścia na terapię par.
Pozdrawiam.