Jak utrzymać erekcję podczas pierwszego razu?

Witam. Jestem z dziewczyną, na której mi bardzo zależy i nadszedł ten moment abym spełnił jej oczekiwania. Problem w tym, że mam bardzo małe doświadczenia jeśli chodzi o stosunek płciowy. Osiągam normalną erekcję podczas stymulacji seksualnej, natomiast gdy ma dojść do samego stosunku, to ciśnienie opada. Erekcję poranną i taką "na co dzień" jestem w stanie osiągnąć bez problemu. Najprawdopodobniej mam problem natury psychogennej, jestem tego wszystkiego świadom i podejrzewam, że zostałby on rozwiązany po pierwszym udanym stosunku. Czy jest taka szansa? I czy aby do tego doprowadzić mogę zażyć jakiś preparat na erekcję bez recepty?
ponad rok temu

Witam!

Istotnie, wiele wskazuje na to, że zaburzenie wzwodu ma charakter psychogenny. Najprawdopodobniej powoduje je właśnie obawa przed powodzeniem we współżyciu z partnerką. Jeżeli jednocześnie towarzyszy temu stres oraz codzienne, nerwowe sytuacje, to eliminacja tych czynników może wpłynąć pozytywnie na jakość wzwodu. Przydatna może być konsultacja psychologiczna lub dialog z partnerką.

Jeżeli więc przyczyna kłopotu z erekcją ma charakter psychogenny, skuteczność środków stymulujących erekcję może być znikoma.

Pozdrawiam