Jak wyzbyć się natrętnych myśli?

Dzień dobry, mam problem. Cierpię na zaburzenia, które utrudniają mi życie i sprawiają, że żyję w stresie. Bardzo boję się zachorowania na przeróżne choroby, często wymyślam niedorzeczne sposoby zarażenia, myślę o nich bez przerwy, żyję z myślą, że niedługo pewnie umrę, bo czymś się zaraziłam (kiedyś wmawiałam sobie HIV, teraz boję się wścieklizny). Byłam u psychiatry i przez jakiś czas brałam leki. Chciałabym jednak poradzić sobie bez leków. Co mam zrobić, żeby się z tego wyleczyć?

Dzień dobry,

Proszę udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, gdzie będzie mogła Pani podjąć psychoterapię (w ramach NFZ). Inna opcja, pozostaje Pani znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy przyjmującego prywatnie. W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam,

proszę skontaktować się z psychologiem/psychoterapeutą w celu rozpoczęcia terapii. Jest bardzo prawdopodobne, że efekty będą lepsze, niż przy stosowaniu jedynie farmakologii.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel