Jak wyznaczyć datę zapłodnienia?

Witam! Mam pytanie związane z zapłodnieniem. Moje miesiączki były z reguły regularne i pojawiały się co 28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 12.04.2011 i trwała ok. 6 dni, przed okresem kochałam się 04.04.2011 i 10.04.2011, natomiast po okresie kochałam się 21.04.2011, później 24.04.2011. Kolejnej miesiączki już nie dostałam, a kiedy 19.05.2011 poszłam do ginekologa, dowiedziałam się, że jestem w 5 tyg. ciąży. Proszę mi powiedzieć, kiedy było największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Któregoś dnia przed okresem czy po okresie? Proszę mi powiedzieć, który dzień jest najbardziej prawdopodobny do zapłodnienia i którego dnia mogę się spodziewać przyjścia na świat mojego maleństwa. Wiem, że nigdy nie da się idealnie określić dnia, ale proszę chociaż o zbliżony dzień. Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji należy podejrzewać zapłodnienie z ostatnich dwóch stosunków. Wcześniejsze miały miejsce w trakcie trwania dni niepłodnych. Istotnym problemem jest określenie, z którego nasienia (21.04 i 24.04) doszło do zapłodnienia. Jeżeli miałabym się opierać o statystyki i wyniki badań klinicznych, największe szanse na zapłodnienie było podczas stosunku mającego miejsce 24.04. 2011. Badania dowodzą, że największe szanse na poczęcie dziecka jest właśnie na 48 godzin przed owulacją, co u Pani właśnie wypadało 24 kwietnia.

Termin porodu wg daty ostatniej miesiączki wypada na 19 stycznia 2012.

Pozdrawiam