Jak zapobiec nawrotom guzów piersi?

Dzień dobry. Jestem 37 kobietą, mamą dwóch chłopców (4 i 8 lat) karmionych 1,5 roku piersią. Nie zażywam żadnych hormonów ani innych lekarstw na stałe. Rok temu wykruto u mnie guzy piersi. Miałam wykonaną biopsję a dwa tyg. temu zabieg ich usunięcia. Wiem, że mogą pojawić się kolejne. Czy jestem w stanie temu zapobiedz? Czy są jakieś badania, które pokażą przyczynę ich powstawania? Czy może to być sposodowane zaburzoną gospodarką hormonalną?

Regularne kontrole i badania obrazowe maja na celu wykrycie zmian w stadiach poczatkowych, aby podjac za wczasu pewne kroki (biopsja - wyciecie).
Ingerencja hormonalna nie ma jednoznacznych przeslanek profilaktycznych.