Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Przyczyny wystąpienia biegunki są różne, mogą to być wirusy, grzyby, toksyny. Może towarzyszyć już istniejącej chorobie lub być skutkiem stosowania antybiotyków. Nie wiemy jak jest w Pana przypadku, dlatego zalecamy konsultacje z lekarzem w celu ustalenia, co wywołało taką reakcję organizmu. Przy biegunkach stosuje się diety lekkostrawne, ze zmniejszoną ilością błonnika, szczególnie jego nierozpuszczalne frakcji. Najlepiej spożywać posiłki gotowane, unikać smażenia nadmiernego przyprawiania. Zalecamy pieczywo czerstwe pszenne lub graham, ryż basmati, kleiki, kasze drobnoziarniste. Warzywa w postaci gotowanej, bez skórki. Należy także pamiętać o odpowiedniej podaży płynów, żeby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Unikamy owoców i warzyw surowych, cukrów prostych oraz substancji gazowanych. W celu ustalenia odpowiedniej terapii żywieniowej zachęcamy do wizyty u dietetyka.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0

Proszę włączyć Lactibiane Podróż 2 kaps / dzień w odległości od posilku. To probiotyk o działaniu przeciw infekcyjnym. Jeśli nie pomoże po 2 dniach, proszę nie bagatelizować sprawy - sugerowałabym diagnostykę stanu zapalnego jelit​.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy