Jak zapomnieć o trudnej relacji z odnalezionym ojcem?

Jestem Ania mam 20lat odnalazlam ojca po 17 latach,zapewniał że mnie kocha ,przyjechał do mnie a potem ja do jego domu a w sumie do domu jego kobiety,kazali mi sie dostosowac,i pracowac na targu za godzine pracy 3.20 placili,Nie powazne,Znikla mi karta ze zdjeciami poklocilam sie z ojcem i powiedzial JAK CI SIE NIE PODOBA TO WYPIERDALAJ,spakowalam sie i wyszlam,Zdziwił sie,nie moge sobie poradzic,A on nie zadzwonił ani razu od kad wyjechałam,Co mam robić żeby o tym zapomnieć

Zalecam psychoterapię Gestalt, która doskonale się sprawdza w trudnych emocjonalnych relacjach.
Pozdrawiam.

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i psychoterapii. Tego typu trudności w relacji z rodzicem, odbudowywanie zerwanych rodzinnych więzi i konflikty na tym tle, często mają głębsze podłoże wymagające intensywnej pracy w procesie psychoterapii.

Pani Aniu,

trudne relacje z rodzicem to duże obciążenie psychiczne. Jak rozumiem odnalezienie ojca po latach było dla Pani ważne, a potem już dłuższy kontakt z nim okazał się dużym rozczarowaniem. Na pewno warto pamiętać, że ojciec nie jest ideałem, skoro nie utrzymywał z Panią kontaktu dopóki go Pani nie odnalazła, i wszystko wskazuje na to, że nie stara się za bardzo, być może nie potrafi, by stosunki między Wami były wzorowe. To musi być dla Pani przykre.
Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, być może rozmowa ze specjalistą pomoże Pani zdecydować co dalej, czego Pani potrzebuje od ojca i czy możliwe jest dostanie tego. A także wypracować metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach, gdy chciałaby Pani o wszystkim zapomnieć, ale się nie udaje. Bardzo ciężko jest wyrzucić z głowy rzeczy, które nas bolą, dotykają do głębi, przepracowanie ich z psychologiem mogłoby pomóc w pogodzeniu się z rzeczywistością, która czasami może nie do końca spełniać nasze wyobrażenia/oczekiwania.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Nie da się zapomnieć - ojciec to ważna osoba, zawsze Ci go brakowało, a gdy się odnalazł - okazał się nie taki, jakbyś chciała, wymagający i ostry.
Przykro mi, że tak Cię potraktował.
Pozwól sobie to przeżyć. Przecież to takie ważne, nic dziwnego, że przeżywasz. Złe emocje miną z czasem, skorzystaj ze wsparcia przyjaciół/matki/psychologa/opiekuna - to pomoże się uporać z bólem.
Gdy minie, wyjdziesz z tego silniejsza.
Pozdrawiam serdecznie.