Jak zatamować krwawienie z hemoroidu?

Witam. Mam hemoroid zewnętrzny, który pęknął 3 dni temu i krwawi od tamtego momentu bez przerwy. Jak zatamować krwawienie? Co powinienem zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinien Pan udać się do lekarza. Tak długotrwałe krwawienie wymaga konsultacji lekarskiej – zbyt długie i obfite krwawienie może doprowadzić do niedokrwistości. Specjalistami, którzy zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem hemoroidów jest proktolog oraz chirurg.

Po ustaniu krwawienia wdraża się postępowanie lecznicze takie jak dotychczas było stosowane. Jeśli jednak żylaki odbytu są duże konieczne może być postępowanie operacyjne. Lekarz po wykonaniu badania będzie mógł ocenić stadium choroby.

Przyczyny, diagnostyka oraz sposoby na żylaki odbytu zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.