Jak zinterpretować wyniki badań mojego 7-letniego synka?

Witam, dzisiaj odebrałam wyniki syna. Większośc pomiarów mieści się w normie. Kilka z nich jest zaznaczonych jako zaniżone lub podwyższone: krwinki czerwone 4.49 przy normie : 4.5 - 5.5 LYMPH 32.6% przy normie 35 -55 EO 0.75 wart.b. przy normie 0.1 - 0.6 EO 9.4 % przy normie 1.0 - 5.0 Baso 0.15 wart. b. przy normie 0.02 - 0.05 Baso 1.9 % przy normie 0.0 - 1.0 Dodam, że synek przy wzroście 1,20 m waży 23 kg. Jest pogodnym dzieckiem. Na jego pośladkach dwa dni temu zauważyłam łuszczące się, swędzące go zmiany skórne. Podobne, o podłożu alergicznym, miała córka. Czy zmiany te mogą być potwierdzone właśnie podwyższonymi wynikami badań? Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka-Majkut, mama Grzesia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, bo jest to niezgodne z regulaminem naszego serwisu. Skonsultuj wyniki badań synka z lekarzem pediatrą, który będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia dziecka.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl