Jak zwalczyć problem nocnego jedzenia?

Witam.Moj kłopot polega na nocnym jedzeniu...w ciągu dnia jem normalnie posiłki, od roku ćwiczę na siłowni, unikam słodyczy, i tu zaczyna sie problem....w noc wstaje nieświadomie i jem najlepiej coś słodkiego nie zawsze to pamiętam, rano znajduje puste opakowania lub okruszki...co mam zrobić aby przestać lub do jakiego specjalisty się udać.

Może się Pani udać do specjalisty w zakresie zaburzeń odżywiania lub psychoterapeuty. W Pani przypadku sprawdzić może się również Coaching, przy czym należy szukać certyfikowanego coacha. Najpopularniejsze certyfikacje: ICF (International Coaching Federation), IIC (International Institute of Coaching) oraz IAC (International Assiciation of Coaching).

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie są dokładne przyczyny nocnego podjadania, dlatego zachęcam do wizyty u dyplomowanego psychologa i dietetyka.
Przyczyną problemu może być stan napięcia emocjonalnego, czyli długotrwały stres. Może on wynikać z sytuacji, w której walczy Pani ze sobą, potrzebami żywieniowymi czy zachciankami. Okoliczności, w których większość myśli koncentruje się wokół jedzenia, mogą prowadzić do rozwinięcia się silnego stresu, który może być rozładowywany za pośrednictwem jedzenia w nocy. W takim przypadku wskazana jest konsultacja psychologiczna oraz dietetyczna. Dobrze ułożona dieta dostarczy wszystkich składników odżywczych, jak również umożliwi uzyskanie pożądanej sylwetki.