Jak zwiększyć odporność 36-letniej osoby?

Co zrobić żeby zwiększyć odporność organizmu. W październiku byłam przeziębiona. Wtedy lekarz leczył mnie rutowitem C. Przeszło mi, ale od tego czasu co chwilę pojawia mi się albo katar albo kaszel. Obecnie też mam straszny suchy kaszel. Brałam tabcin i było lepiej ale po skończonym opakowaniu po 3 dniach kaszel wrócił. Co robić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najskuteczniejszą metodą zwiększenia odporności jest stosowanie szczepień ochronnych. Można stosować również domowe sposoby (czosnek, sok z malin) natomiast nie mają one potwierdzonej skuteczności.
Jeśli chodzi o kaszel przewlekły to w tym przypadku wymagana jest konsultacja pulmonologiczna w celu wykluczenia przewlekłych chorób układu oddechowego.