Jak żyć, aby media nie szkodziły zdrowiu?

moje życie jest ustabilizowane ale ostatnio denerwuję się jakimś problemem - często błahym - i sam się nakręcam. Nie lubię informacji medialnych ponieważ są one niezgodne z tym co chciałbym usłyszeć, zobaczyć - nie da się żyć bez bieżących informacji ale co mam zrobić aby mieć do nich zdrowy dystans. Wszędzie króluje zło tak jakby nie było niczego pozytywnego dla człowieka. Jak żyć aby media nie szkodziły zdrowiu ?

Po drugie proszę zachować zdrowy bilans w swoim życiu - jeżeli odczuwa Pan stres związany z tym, co właśnie usłyszał w mediach, to należy z tym stresem od razu walczyć. Proszę zając się tym, co Pan lubi, co daje Panu satysfakcję i radość. Proszę szukać informacji pozytywnych - takie też są, choć trudniej do nich dotrzeć niż do tych negatywnych. Proszę znaleźć dla siebie coś, co będzie "odpowiedzią" na negatywne informacje, coś dzięki czemu nie będzie Pan popadał w wir zamartwiania się - może być to sport, może być to czytanie książek, może być to spacer z rodziną. Ważne, aby znalazł Pan coś, co na prawdę daje Panu chwilę wytchnienia i radości. Powodzenia!

Dzień dobry!

Jeśli doniesienia medialne są dla Pana stresujące, powodują tak duży dyskomfort, może Pan z nich zrezygnować. Jest możliwe życie bez telewizora, bez radia i bez codziennych gazet. Można zastąpić je oglądaniem wyłącznie wybranych programów, książkami, wybranymi magazynami, audiobookami itp.
Także z internetu można korzystać wybiórczo - wyłącznie z tych portali, które działają na nas dobrze, rozwijają, ale też uspokajają, uszczęśliwiają.
Każdy człowiek sam wybiera, w jakim zakresie będzie korzystał z mediów.

Zachęcam także do refleksji, czy w innych sferach życia także odczuwa Pan podobne podenerwowanie, stres, złość lub rozczarowanie?

Pozdrawiam!